نشست هم اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع سند تحول و تعالی دانشگاه

نشست هم‌اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و نمایندگان نظرات خود پیرامون عملکرد دانشگاه آزاد و فرصت‌های پیش روی آن را با رئیس و مسئولان این دانشگاه در میان گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری دکتر یوسف داودی، نشست هم‌اندیشی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و نمایندگان نظرات خود پیرامون عملکرد دانشگاه آزاد و فرصت‌های پیش روی آن را با رئیس و مسئولان این دانشگاه در میان گذاشتند.

یوسف داودی نماینده مردم شریف شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی از سخنرانان این مراسم ، با اشاره به این‌که خود سابقه طولانی فعالیت در دانشگاه آزاد دارد، برخی از مشکلات این دانشگاه را برشمرد و گفت: تسهیل در امور مختلفی مانند تصویب رشته‌ها و سرفصل‌های آن در خود دانشگاه به‌دلیل پیچیدگی‌های فرآیند وزارت علوم، ارتقای هیئت علمی در جهت بهبود فضای جذب و رشد آن‌ها و همچنین برگزاری دو مرحله کنکور برای داوطلبینی که به هر دلیلی از مرحله اول جا می‌مانند، می‌تواند در پیشرفت دانشگاه نقش پررنگی داشته باشد.

داودی معتقد است، استقلال واحدهای دانشگاه آزاد در نحوه استفاده از منابع مختلف مالی از عوامل موثر در مسیر تحول دانشگاه است.